Dil Seçin
trende

Hava Perdelerinin Genel Özellikleri

31.10.2017
2 görüntülenme
Hava Perdelerinin Genel Özellikleri

HAVA PERDESİ VERİMLİLİĞİ

Hava Perdesinin amacı kapı veya perdeleme istenen açıklarda iç ortam kapasitesini dış ortam olumsuz etkilerden korumaktadır. Bu sebeple doğru seçimden sonra korulum montaj cihazın verimliğini artırır. Hava perdesi montaj yapıldığı kapı aralığına belirli bir hızla hava üfleyerek perdeleme yapar. Böylece güçlü bir hava akışı sağlar. Bu hava akışı kendi başına ısı ve nem kaybını önleyen bir kapı görevi görür. Yer seviyesinde hava akışı 1.5-2.0 m/s’den az olmalıdır.

HAVA PERDESİ MONTAJ ŞEKİLLERİ

Hava perdesi ihtiyaç ve kapının konumuna göre yatay veya dikey montaj yapılabilir. Keşif ve sipariş esnasında mutlaka belirtilmelidir.

PLASTİK METALE KARŞI

Endüstriyel plastik, üstün paslanmazlık ve yalıtım özelliklerine sahiptir. Düşük sürtünme etkisi ve hareketli parçalarda özel yağlama sistemi ile parçaların dayanıklılığı artırılmıştır. Plastiğin üretim maliyeti metalden oldukça düşüktür. Ayrıca plastik üstün bir güç/yoğunluk oranına sahiptir. (Plastik yoğunluğu metale göre 4-6 kat azdır).
Ayrıca PA-66 CF-40 polyamitin (307 N/mm²)’lik gücü, çelik gücüyle mukayese edebilir (370 N/mm²). Sonuç olarak bu güce sahip plastik parçalar metale göre daha hafiftir. (3-4 kat) Bunlara ek olarak plastik kasanın aşınmaya dayanıklılığı uzun süre güzel bir görünüm sağlar. Bütün bunlar çok daha ucuza faydalanabileceğiniz yüksek üretim teknolojisinin sonuçları olan özelliklerdir.

HAVA PERDESİ GÜVENLİĞİ

OLEFİNİ Hava Perdeleri kasları ve elektrikli ısıtıcıları aşırı ısınma korumasına sahiptir. Her bir ısıtıcı elemanı koruyan 3-6 arası sayıda PTC termostatları bulunmaktadır. Eğer sıcaklık 65°C’nin üstüne çıkarsa bu termostatlar çalışmayı durdurur.

Endüstriyel plastik deformasyonu 180°C de başlar 110-130°C arası plastik yapısal gücünü korur. Ayrıca hava perdesini kapatırken, fan ısıtıcı tamamen soğuyana kadar çalışmayı sürdürür, bu ısıtıcının fazla ısınmasını ve cihaza zarar vermesini engelleyen geciktirme sistemidir. S ve P seri hava perdesi modelleri çabuk soğumayı sağlayan kablolu, elektrikli ısıtıcı (TBEI), ile donatılmıştır.(Büyük yüzeyli alanlar için). Kablolu elektrik ısıtıcı güç aniden kesilse bile asla yanmaz ya da fazla ısınmaz.
Cihaz her ısıtıcı elemana 3 veya 6 termal sigorta düşecek şekilde dizayn edilmiş olduğundan, ekstra güvenlik sağlar.

CİHAZIN ÇALIŞMASI

OLEFINI’nin bütün ısıtıcısız (fan çapı 100 mm), mini, monoblok gövdeli modelleri kontrol paneli üzerine monte edilmiş kontrol düğmeleri ile donatılmıştır. OLEFINI Hava Perdelerinde kontrol paneli montesi çok kolay bir işlemdir. Isıtıcısız (fan çapı 120 mm, 133 mm, 160 mm) ve bütün ısıtmalı üniteler, (elektrikli ve sulu) duvara monte edilen kablolu kumanda ile desteklenmiştir. Standart verilen uzaktan kumanda üzerinden de kablolu kumanda dan yapılan bütün işlemler yapılabilmektedir. Kullanıcı bir kumanda ile birden çok cihazı çalıştırabilir. Kontrolü bir cihaza bağlayıp diğer cihazları basit bir telefon kablosuyla birbirine bağlayarak hepsini birden çalıştırabilir.